Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları Seçimleri 27 Şubat’ta Yapılacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri tüm Türkiye genelindeki Oda ve Borsalarda 27 Şubat 2019 Çarşamba günü 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak.

Seçimlere ilişkin;
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeliği başvuru formu,
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesinin Çalışma Usul ve Esasları ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimlerine Dair Usul ve Esaslarına,
http://www.tobbgirisimcilik.org.tr adresinde erişim sağlayabilirsiniz.

Seçmen listelerine girecek Kurul üye kayıtlarının gerçekleşebilmesi için; İl Kadın Girişimciler Kurul üyeliği adayının ve İl Genç Girişimciler Kurul üyeliği adayının http://www.tobbgirisimcilik.org.tr adresinde bulunan başvuru formunu eksiksiz olarak doldurarak Borsamız Yönetim Kurulu onayına müteakip olacak şekilde 16 Ocak 2019 Çarşamba günü saat:17.30’a kadar teslim etmelidir. (Bu tarih ve saatten sonra getirilen dosyalar kabul edilmeyecektir)

Borsamız Meclis Üye sayısı 14 kişiden oluşması sebebi ile Borsamız İl Kadın Girişimciler ve İl Genç Girişimciler Kurulu’nda 14 kişi ile temsil edecektir.

İl İcra Komitesi Üyeliği kontenjan dağılımı ve seçmen listeleri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Borsamıza bildirilecek olup, daha sonra duyurusu yapılacaktır.

Seçmen listeleri ile seçim tarihi yeri ve saati 11 Şubat 2019 Pazartesi gününden itibaren Borsamız Hizmet Binamız duyuru panosu ve internet sayfasında duyurulacaktır.

İl İcra Komitesi üyeliği adaylık başvuruları 11 Şubat 2019 Pazartesi gününden itibaren bir dilekçe ve ekinde aday olabilme şartını tevsik eden adli sicil belgesi ile birlikte en geç 18 Şubat 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar (17.30) Borsamıza yapmak zorundadır.

Başvurusunu tamamlamış icra komitesi üyeliği adaylarının yer aldığı liste, 22 Şubat 2019 Cuma günü mesai başlangıç saatinden (08.30) itibaren Borsamız ilan panosundan duyurulacaktır.

İl Kadın Girişimciler ve İl Girişimciler Kurulu’na üye olacak girişimcilerin, Borsamız ve Ticaret siciline kayıtlı, gerçek kişi tacir veya tüzel kişilerin ortağı, yönetim kurulu üyesi, yöneticisi, genel müdürü veya murahhas azası olması gerekmektedir.

Bunları da Okuyabilirsiniz